O nás 


Vítejte na stránkách chovatelské stanice Bubo CZ. Naše chovatelská stanice byla založena 12. února 2003. Většinu chovných jedinců máme ze známých zahraničních chovatelských stanic (Rusko, Bělorusko, Holandsko, Polsko...)

Do chovu zařazujeme kočičky, které co nejvíce odpovídají vzhledově Sibiřským kočkám a Něvským maškarádám a pravidelně se účastníme mezinárodních výstav koček v různých zemích (Polsko, Slovensko, Německo, Rakousko).

Dále klademe veliký důraz na povahu koček, aby byla mazlivá, přítulná a nebojácná. Od narození jsou dobře socializovaná, jsme s nimi v neustálém kontaktu a jsou zvyklá i na malé děti a ostatní zvířeta (psy, jiné kočky, atd...).

V neposlední řadě je pro nás důležité dobré zdraví všech koťátek. Proto před zařazením do chovu každou kočičku nebo kocoura necháváme vyšetřit v laboratoři na základní virové choroby (FIV, FeLV), genetické onemocnění ledvin (PKD) a preventivní kardiologické vyšetření srdce (Ultrazvuk). Dále děláme genetické určení krevní skupiny.

Všechny protokoly o vyšetření vedeme v evidenci a jsou na vyžádání kdykoliv k nahlédnutí. Samozřejmostí je kočičky a kocoury pravidelně odčervovat a očkovat proti závažným onemocněním.

Naše Něvské maškarády a Sibiřské kočky doporučujeme do každé domácnosti díky jejich pohodové a přátelské povaze. Budou spokojené s domácími mazlíčky, které již doma určitě máte.